O mnie

Mateusz Łangowski – prawnik, aplikant radcowski

Mateusz Łangowski - prawnik Doradztwo Liberte Biuro Chojnice

Mateusz Łangowski – jestem absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego – Wydziału Prawa i Administracji oraz aplikantem radcowskim w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Bydgoszczy.

Mateusz Łangowski Doradztwo Liberte prawnik ChojniceDlaczego prawo?

Już w gimnazjum podjąłem decyzję, że zostanę prawnikiem. Skąd ta decyzja? Uważałem, że to jedyny zawód, który mógłbym w przyszłości wykonywać. Z dzisiejszej perspektywy mogą powiedzieć, że nie miałem racji, choć decyzję podjąłem nad wyraz słuszną. Nie miałem racji, bo pracowałem już poza prawem jako magazynier, ratownik, animator dla dzieci niepełnosprawnych oraz jako pracownik sezonowy – zbieranie owoców w Niemczech. Bycie prawnikiem daje wiele możliwości  i tę nieocenioną – możliwość pomagania ludziom w nierzadko trudnych dla nich sytuacjach.

Prawnik ma pomagać

Jako prawnik staram się zrozumieć moim Klientów i wskazać najlepsze dla nich rozwiązanie. Wbrew temu czego dowiedziałem się w toku pracy w kilku Kancelariach, chce dać swoim Klientom wsparcie i poczucie bezpieczeństwa. Zauważyłem, że wielu z nich wstydzi się swojego problemu i tego, że nie potrafi samodzielnie go rozwiązać oraz nie rozumie przepisów prawa. Przecież każdy zna się na czymś innym. Ja nie dam rady poradzić sobie sam z usterką w samochodzie, naprawą pralki, zaprojektowaniem domu, wymianą okien w mieszkaniu i w wielu, wielu innych sprawach. Po prostu się na tym nie znam. W toku pracy staram się wyjaśnić Klientowi jego sytuację pod względem prawnych w zrozumiały i przystępny sposób. Nie zamierzam imponować zasobem słownictwa i mówić tak, że Klient po spotkaniu ze mną będzie czuł się jeszcze bardziej zdezorientowany.

Zapraszamy do kontaktu -> Skontaktuj się z nami i skorzystaj z porady prawnej online